Taç Derin Tutku

Okyanusların gizemi rüyalarınızda...

Dünyanın en zengin tropikal su altı yaşamının tam merkezinde yer alan Endonezya’nın Sulawesi Adası yakınlarında Ayşegül Dinçkök tarafından çekilen su altı fotoğrafları, Taç Derin Tutku koleksiyonuna hayat veriyor. Bu büyülü atmosferin olağanüstü etkisi rüyalara taşınıyor. Rengarenk balıklar, hayranlık uyandıran deniz canlıları ve engin mavilikler sizi tropik düşlere davet ediyor.

Üstelik Derin Tutku Koleksiyonu’ndan aldığınız her ürün, Akdeniz Koruma Derneği’ne katkı sağlıyor.

Derin Tutku Hakkında

Derinlere olan tutkusunu su altı fotoğrafçılığı ile hayata geçiren Ayşegül Dinçkök Sulawesi’de çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Derin Tutku’ adlı sergisi ile Türkiye’nin birçok yerindeki deniz görmemiş çocuklara ulaştı. Çocuklar sergiyi gezip akıllarında kalanları resmettiler ve bu güzellikleri korumanın önemi konusunda bilinçlendirildiler.

Ayşegül Dİnçkök, Endonezya’nın uzak adalarında başlayan “Derin Tutku” serüvenine Sulawesi Adası’nda devam etti. Dünyanın en zengin tropikal su altı yaşamının tam merkezinde yer alan Endonezya’nın Sulawesi Adası’nın kuzey ucundaki Tangkoko Yanardağı’nın hemen altında yer alan Lembeh Boğazı, yanardağın siyah kumlarının mercan resifleriyle birleştiği bir noktada bulunuyor. Mercan resiflerinin bilinen canlı hayatından, siyah kumların altında yaşayan değişik türdeki pek çok canlıya kadar Lembeh Boğazı, “Derin Tutku” karelerine her gün yeni sürprizler sundu.

Bu canlıların birçoğu bundan 40 yıl sonra hayatta olmama riski ile karşı karşıya. Son yıllarda artan küresel ısınma kaynaklı sıcak su akıntıları, kitlesel boyutta mercan resiflerini yok olmasına neden olmakta ve canlıların hayatını tehdit etmektedir.

Ayşegül Dinçkök’ün Endonezya’nın Batı Papua bölgesindeki Raja Ampat ve Güney Sulawesi bölgesinde çekmiş olduğu sualtı fotoğraflarından oluşan ikinci sergisi ‘Derin Tutku Air’ Aralık 2014 tarihinde İstanbul’da açılmış daha sonra Adana’ya da taşınmıştır.

Ayrıca Ayşegül Dinçkök sergi ile eş zamanlı olarak çıkan Derin Tutku Air Kitabında sualtındaki dostlarını yeryüzündekilerle buluşturmuştur. Kitapta iş, sanat ve medya dünyasından 111 ismin fotoğraflar hakkındaki duygu ve düşünceleri yer almıştır.

Ayşegül Dinçkök Hakkında

Lisanslı yüzücü olan Ayşegül Dinçkök 2010 yılında başladığı dalma sporuyla birlikte su altında gördüğü her şeyi paylaşmak için fotoğraf çekmeye başlamıştır. “Derin Tutku” ilk su altı fotoğrafları sergisi olan olan Ayşegül Dinçkök’un ‘Korkma’ adlı bir hikaye kitabı da bulunmaktadır.

Akdeniz Koruma Derneği, Akdeniz ekosistemindeki doğal alanların korunması ve tahrip edilen alanların iyileştirilmesi amacıyla yola çıkmıştır. Akdeniz Koruma Derneği benzer konularda küresel ölçekte yapılan koruma çalışmalarının önemli bir parçası olmayı hedeflemekte ve yapılan diğer çalışmaları desteklemektedir.

www.akdenizkoruma.org.tr

Taç Derin Tutku Koleksiyonunu Keşfedin!

Taç Inova ile Tanışmak için Mağazalarımıza Bekleriz!

Taç Inova ürünlerini Linens Mağazaları, Taç Fabrika Satış Mağazaları ve Seçili Taç Bayiilerinde bulabilirsiniz.

MAĞAZA ADRESLERİ İÇİN TIKLAYIN